Background Image
0 0

Podziel się tym w Twoich social mediach:

Albo możesz po prostu skopiować ten adres url i się nim podzielić

Składniki

Ilość gotowego przepisu:
1,2 kg Grzyby leśne
1 l Woda
250 ml Ocet winny biały
30 g Cukier kryształ
15 g Sól
4 szt Liść laurowy
10 g Gorczyca
2 g Pieprz w ziarnach
200 g Cebula biała

Wartości odżywcze

29,4
Kcal
1,5
Białko
0,2
Tłuszcze
6,4
Węglowodany

Dodaj przepis do ulubionych

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Marynowane grzyby

Marynowane grzyby

Smaczne marynowane grzybki prosto z lasu

Kto z nas nie lubi marynowanych grzybków? Są one idealne praktycznie na każdą imprezę, na której każdy z przyjemnością zawsze skubnie choćby jednego.

Cechy:
  • Bez glutenu
  • Wegetariańskie
Kuchnia:

    Składniki

    Informacje dodatkowe:

    Udostepnij

    Dzisiaj spontanicznie wybraliśmy się na spacer do lasu, aby przemyśleć plan działania przez całą pandemię związaną z COVIDEM. Bo jak wszyscy wiedzą nasza branża gastronomiczna przeżywa ciężkie czasy, zresztą jak wszystkie inne. Całkowicie przypadkowo natknęliśmy się na grzyby więc postanowiliśmy zabrać je ze sobą do domu. Niestety zostało nam niewiele czasu. Dlatego też postanowiłem w międzyczasie szybko zrobić zalewę, wyczyścić leśne grzybki i przygotować je do produkcji domowych przetworów. Wszyscy wiemy, że grzyby należą do superfood.

    Marynowane grzyby będą gotowe gdy poleżą w słoiczkach  2-3 dni. Po tym minimalnym czasie marynatka przegryzie się razem z nimi nadając im niepowtarzalny smak.

    Słoik z marynowanymi grzybami możemy przechowywać przez rok. Z własnego doświadczenia wiem, że ani jeden słoik nie dożył tak sędziwego wieku jak na te pyszności.

    WARTOŚCI ODŻYWCZE PODAJEMY W TYM PRZEPISIE DLA JEDNEGO SŁOICZKA (z uwzględnieniem ok. 10% zalewy, którą przesiąknięte są nasze grzybki).

    Kroki

    1
    Gotowe
    15

    Czyszczenie grzybów

    Grzyby najlepiej rozłożyć w domu na gazecie, żeby śluz wysechł. Ułatwi nam to proces czyszczenia (broń Boże nie myć grzybów pod wodą!). Nie przejmujcie się również jeśli grzyby zrobią się od spodu sine albo lekko niebieskie. Powoduje to utlenianie się związków fenolowych. W dalszej obróbce kolor wróci do normalności. Usuwamy z grzybów wszystkie liści, igły (robaczki). Bardzo ułatwia użycie do tej czynności pędzelka.

    2
    Gotowe
    6

    Gotowanie grzybów

    Obieramy cebulę, kroimy ją w plastry i dokładamy do miski z grzybami. Zagotowujemy garnek wody tak aby pomieścił nam wszystkie grzyby. Grzyby razem z cebula wrzucamy na wrzątek i gotujemy około 6 minut. Po tym czasie odcedzamy i rozkładamy do słoików (należy pamiętać aby słoiki były suche i wyparzone) - my w tym przepisie użyliśmy słoików 550 ml. Rozkładając grzyby z cebulą pamiętajmy aby zostawić około 1,5 cm przerwę od góry słoika.

    3
    Gotowe
    5

    Robimy marynatę

    Wodę ocet, gorczycę, ziele angielskie, pieprz, sól, cukier oraz liście laurowe zagotowujemy w rondelku. Grzyby w słoikach zalewamy wrzącą zaprawą, Od razu potem zakręcamy słoiki i stawiamy do góry nogami. Pozostawiamy do wystygnięcia. Słoiki należy przechowywać w ciemnym miejscu.

    Recenzje przepisu

    Nie ma jeszcze żadnej recenzji dla tego przepisu, użyj formularza poniżej aby dodać swoją
    poprzednie
    Sałatka z szynką Jamón Serrano Curado i melonem kantalupa
    naleśniki
    nastepne
    Naleśniki
    poprzednie
    Sałatka z szynką Jamón Serrano Curado i melonem kantalupa
    naleśniki
    nastepne
    Naleśniki

    Dodaj swój komentarz

    rondel
    Recipes search engine
    Przepisy kulinarne